04-8-70-72-70

קרינה? לא מה שחשבתם

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת כיום להוריד את רמת הקרינה בצילומי רנטגן למינימום, לבטל אותה כליל בצילומי פנים ושיניים (לצורך גשר) ולהתאימה לרמת צפיפות העצם בצילום פנורמי. אל תצטלמו "בעיניים עצומות": המכשור הדנטלי המתקדם מצוי רק במכונים הנבחרים בארץ ודורש היכרות מעמיקה עם החידושים בעולם הדנטל העולמי

צילומים מיוחדים לילדים

 

קרינה נשמעת לנו תמיד כתמרור אזהרה, אבל כשמדובר ברפואת שיניים - רמת הקרינה רחוקה מאוד ממה שהייתם מתארים. להמחשת הנושא: צילום חזה אחד המתבצע באופן רוטיני לתינוקות כאשר יש חשש לדלקת ריאות, שווה ל- 3600 צילומי שיניים! ובעוד הגבול העליון לחשיפה לאנשים שאינם עובדי קרינה הוא 200 מילירם בשנה , צילום פנורמי של פה ולסת מסתכם ב-0.042 מילירם וצילום צפלומטרי ב-0.041 מילירם בלבד, צילום סטטוס 14 עומד על 0.056 מילירם וצילומים פריאפיקלי 1 ונשך 1 רק 0.004 מילירם. והחדשות הטובות הן שלמרות שרמת הקרינה בצילומי שיניים נחשבת לנמוכה יחסית, הטכנולוגיות המודרניות ממשיכות להפחית את רמת הקרינה הנדרשת, ומאפשרות למצולמים ליהנות מצילום בטוח, מדויק ומקיף בהרבה. "כיום הטכנולוגיה משתפרת משנה לשנה ומאפשרת לנו להפחית את רמת הקרינה", מספר רמי שניידר, בעלי מכון פוטו דנטל - מכון רנטגן לצילומי שיניים ולסתות בקרית מוצקין. "רמת הקרינה מושפעת מהקליטה בין שפורפרת הרנטגן לצד שקולט את המידע, וכיום אנו רואים שיפור מדהים בצד הקולט - כך שהן בצילום פנורמי והן בצילום CT רמת הקרינה יורדת ככל שהמכשיר יותר חדש ומתקדם. במכון פוטו דנטל הצטיידנו רק עתה במכונה חדשנית, המאפשרת לדגום באלפית השנייה את עובי העצם של המצולם ולהתאים באופן אוטומטי את רמת הקרינה הדרושה לצילום מדויק ואיכותי. זוהי דרך מוכחת לחסכון בצילומים חוזרים ונשנים, הנפסלים בגלל איכות צילום ירודה או לא מספקת, לצד ביצוע התהליך במינימום קרינה הנדרש". כאמור, במכון פוטו דנטל עומדת לשירותכם מכונת הפנורמי Instrumentatium החדשנית, הנחשבת לבשורה של הדור המתקדם בעולם הדנטלי. היתרון של Instrumentatium טמון בפונקציה אלקטרונית ייחודית, המאפשרת למדוד באופן מדויק את רמת צפיפות העצם של המצולם, ולהתאים את משך זמן הצילום (ורמת הקרינה) למינימום הנדרש. השילוב בין השניים מעניק לכם את הצילום הפנורמי הטוב ביותר במינימום זמן חשיפה. גם במקרה של צילום ילדים הטכנולוגיה מחייכת אלינו: מכונת הצילום הפנורמי מצוידת בכפתור הכוונה מיוחד המאפשר להקטין את סיבוב הרדיוס של המכונה בהתאם למידות הילד ובכך לצמצם את רמת הקרינה.

מהפכה בצילומי ה-CT

וגם בצילומי הרנטגן ידה של הטכנולוגיה על העליונה. רק השנה התחדש מכון פוטו דנטל במכונת 3D Accuitomo  מבית חברת MORITA  היפנית, המצמצמת את משך זמן הקרינה בעזרת קולימציה רציפה, ומאפשרת לצלם את שתי הלסתות בו-זמנית. כך שאם הופניתם לשני צילומים בלסת התחתונה והעליונה, תוכלו לבצע את שניהם בצילום אחד סיבובי – בזכות שטח הסריקה הרחב של 3D Accuitomo  . לצד יתרון זה, מצטיינת 3D Accuitomo  גם בזמן צילום מהיר מהממוצע, הנע בין 24-8 שניות, ומקטין את הסיכון לתזוזה במהלך הצילום. "כיום אנו יכולים לסרוק את שתי הלסתות בו זמנית ולפענח את המדידות גם בלסת העליונה וגם בלסת תחתונה. במרבית המכונים בארץ עוד לא התקדמו לטכנולוגיה החדשנית ומבצעים שני צילומי CT נפרדים. ישנם מכונים שמציעים אפילו חצי מחיר בעבור שני צילומים של לסת שלמה", מספר רמי שניידר – בעלי מכון פוטו דנטל, ומזהיר: "חשוב לדעת שהמחיר הנמוך אינו נובע מהקטנת עלויות הצילום אלא מרכישת מכונה זולה בהרבה, המצוידת בסנסור קטן ופחות מדויק. הצעה כזאת אינה חוקית בעליל, שכן משרד הבריאות הישראלי אוסר לסרוק לסת אחת פעמיים (בשני חלקים), ומניסיוני צילום כזה עלול להסתיים בכמה צילומים בגלל חוסר הדיוק של המכונה". במכון פוטו דנטל תיהנו מהצילום המתקדם ביותר עם זמן סריקה ממוצע הנע בין 24-19 שניות, כולל אפשרות להקטנת זמן הסיבוב בהתאם למידות המצולם וצילום בישיבה - המקטין את הסיכוי לתזוזה בעת הצילום. "הניסיון העשיר שלי כטכנאי רנטגן לימד אותי שעדיף לצלם פעם אחת ב-19 שניות מאשר לצלם 3 פעמים ב-8 שניות. החישוב כאן ברור ובהתאם לכך תדרכתי את צוות המכון לשים בראש מעייניו את צמצום משך הקרינה הכולל - בהתבסס על הפונקציות האלקטרוניות החדשניות ואיכות הצילום הדרושה לטיפול שיניים מוצלח", מסכם שניידר.